Nie je to len frajerina, ale motorka predstavuje takisto ďalšie oceniteľné benefity

Na jazde na motorke je niečo veľmi originálne a svojim spôsobom závideniahodné. Ten pocit sa dá zrejme len ťažko opísať slovami, avšak textom sa dá zhrnúť niekoľko dôvodov, respektíve benefitov, ktoré so sebou táto jazda prináša. Prečo teda nejeden človek uprednostňuje za svoje praktické vozidlo práve motorku?
K tomuto rozhodnutiu určite musia existovať pádne dôvody a niektoré z nich sú určite blízke aj vám.Ohnivý motorkár.jpg
K tejto jazde sa viac alebo menej, avšak rozhodne radí adrenalín a tým pádom ide o jeden z najúčinnejších spôsobov, ako odreagovať svoju myseľ. Rozhodne tým však nechcem povedať, aby sme pokúšali osud a vyhľadávali nebezpečné situácie, ktoré skôr alebo neskôr dopadnú haváriou. Bezpečnosť je prioritou, rovnako ako kvalitné cestné prilby https://www.eres-racing.sk/road/, no skrátka musíme priznať, že aj pri bezpečnej a komfortnej jazde býva zážitok v nejednom prípade oveľa vzrušujúcejší, než napríklad sedieť celý čas v aute.
S predchádzajúcim bodom sa spája takisto možnosť spoznávať okolitý alebo vzdialený terén, pričom takmer každá či už bližšia alebo vzdialenejšia trasa ukrýva svoje špecifické krásy. Je to príjemný pocit mať svet ako na dlani a objavovať body, miesta, prírodu či pamiatky, ktoré pre iných možno zostávajú nepovšimnutým tabu.
Pojem a zároveň ďalší faktor spojený s touto témou je jednoducho sloboda. Práve to je ten bod, pri ktorom sa ťažko hľadajú slová, nakoľko ide o čisto duševnú a fyzicky neuchopiteľnú záležitosť.
Zatiaľčo niektorí sa radia k „jazdcom samotárom“, pre iných predstavuje motorka príležitosť chodiť na zrazy, spoznať kopec nových ľudí s totožnými záľubami a prípadne mať svoj „gang“, s ktorým budete chodievať v dohodnutú dobu po dohodnutej trase a spoločne sa baviť o svojich zážitkoch z jazdy či aktuálnych novinkách z moto-sveta.Motorkár, zamilovaný pár, obloha.jpg
Pre iných zasa predstavuje táto jazda praktickejšiu dochádzku do práce. Toto útlejšie vozidlo predstavuje predsa len viac slobodnejších možností, než trčať v zápche za volantom. Okrem toho je známe, že jazda na motorke vás zrána „nakopne“ a prebudí optimizmus viac, než sedenie v inom dopravnom prostriedku.

5/5 - (1 vote)