Ako nepokašľať žiadosť o ruku

1. Kúpte pekný prsteň

Zásnubný prsteň nemusí byť vôbec drahý, nemusí mať najväčší kameň sveta a určite na ňom nemusí byť vygravírované meno vašej priateľky s miliónmi srdiečok okolo. Jednoducho sa v zlatníctve zahľaďte na ponúkané šperky a vyberte ten, ktorý je jednoduchý, ale pekný, jemný, ale výstižný. Dbajte na veľkosť a nenúťte sa do toho, čo sa vám vyslovene nepáči. Choďte za srdcom, nie hlavou. A ak viete, že ste našli ten pravý, nebojte sa zaplatiť o čosi viac, než ste pôvodne očakávali.

prsten

2. Vyberte vhodný čas

Raňajky nechajte bez povšimnutia, obed určite tiež, no romantická večera s prekvapením nakoniec neznie až tak zle, nie? Kúpili ste prsteň, nachystali sviečky a pripravili dobré jedlo. Vaša priateľka však príde neskoro z práce a je unavená, bez nálady. Nesúrte to, buďte chápavý. Skrátka nie je ten pravý čas, požiadať ju o ruku. Život nám často dáva jasné signály, čo, ako a kedy máme urobiť, tak ich neignorujme. Ušetríme si tak mnoho nervov a miesto zlých spomienok budeme mať len tie dobré.

žádost o ruku

3. Nezabúdajte ani na to správne miesto

Doma v posteli? V parku v romantickom altánku, ktorý je obklopený množstvom kvetov? Alebo nebodaj na zámku, aby mala pocit, že je princezná? Je len na vás, kde to chcete spraviť, no myslite s rozumom. Malo by to byť len o vás dvoch, tak vynechajte verejné priestranstvá, na ktorých je vždy plno ľudí. Malo by to byť romantické a svojské, tak zahoďte predstavy o žiadosti po tme v strede lesa, keď stanujete s priateľmi.

4. Buďte zdvorilý a úprimný – k partnerke i sami k sebe

Kľaknite si pred ňu a spýtajte sa jej to. Nebuďte neohrabaný a príliš rýchly. Uvoľnite sa a nemyslite na nič iné, len na tú ženu pred vami. Viete, že budete šťastný a ona tiež, tak zbytočne nevyvolávajte nervozitu a stres, nemusíte byť neistý. V každom prípade jej dajte najavo, ako ju milujete a neplánujte si dopredu žiaden monológ. Jej stačí len tá jedna veta, nič viac.