Koníčky pre tých ktorí koníčky nemajú

Každý z nás potrebuje aspoň raz za čas takpovediac vypnúť. Pokiaľ máte stále koníčky, s touto činnosťou pravdepodobne nemáte problém. Medzi nami sa však nájdu i takí, ktorí počas svojho života ešte nenašli činnosti, ktoré by ich bavili, preto väčšinu svojho voľného času trávia pozeraním televízie, alebo nezmyselným chodením po byte. Ak k nim patríte, mali by ste to čo najskôr napraviť. Verte, že ak zamestnáte svoju myseľ, ruky a celé telo, bude sa vám žiť ľahšie.

vaření

Začnite variť

Varenie sa stalo relaxom už nie pre jedného človeka. Ide o výborné spojenie manuálnej a psychickej činnosti. Výsledkom je navyše chutný obed, či večera. Môžete variť spolu s priateľmi. Raz u jedného raz u druhého. Takto sa spolu zabavíte, najete a ešte aj ušetríte. Ak si vravíte, že ste v živote nevarili, takže tento koníček určite nie je pre vás, zapnite internet a po chvíľke z vás bude hotová šéfkuchár.

Zbierajte

Začnite sa venovať zberateľstvu. Nejedná sa síce o aktivitu, ktorú by ste mohli vykonávať každý deň po práci, aj keď svojim spôsobom áno. Nech sa rozhodnete pre akékoľvek predmety, či už to budú známky, mince, motýle, alebo porcelánové slony, potrebujete istú dávku vedomostí. Okrem samotného triedenia a ukladania vašich úlovkov, teda môžete čas venovať štúdiu danej oblasti.

křížovka

Sledujte filmy

Začnite sledovať filmy. Reč však nie je o večernom programe v televízii. Sadnite si za počítač a vyhľadajte kinematografické skvosty. Ak sa odhodláte sledovať filmy v angličtine so slovenskými titulkami, budete sa navyše prirodzene učiť jazyk. Ak nie ste na romantické komédie, sci-fi, alebo akčné trilery, na výber máte aj dokumenty, verte, že ich bolo natočených viac než dosť.

Krížovky

Krížovky sú lacné a navyše sa pri nich viete i veľa naučiť, hlavne čo sa slovnej zásoby týka. Nájdete ich aj online, takže sa nejedná len o zábavku pre tých skôr narodených.