Vstupujeme do nového zamestnania?

Nástup a prijatie zamestnanca do práce či činnosti nie je také jednoduché, ako by sme si možno želali. Na druhej strane je však i v záujme nastupujúceho zamestnanca potrebné zamerať sa na rôzne informácie, ktoré je potrebné si ujasniť, spísať a uložiť do budúcna. Pokiaľ ste prešli výberom či konkurzom, čakajú nás ešte rôzne povinnosti a byrokratické postupy. Vlastne nie len nás ako budúcich zamestancov, ale povinnosť byrokracie a potreba informovanosti o našej osobe vzniká i zamestnávateľovi.

klávesnice

Informovanosť o mzde
Aký plat si predstavujeme? Aký plat nám za mesačnú činnosť zaplatí zamestnávateľ? Tento faktor je vo väčšine prípadoch asi najvýznamnejší. Žiaden zamestnanec totiž nemusí byť povinný upísať sa k činnosti, za ktorú bude poberať neuspokojivé platové ohodnotenie. Na tejto veci sa musia obe strany zhodnúť v podstate ešte na pohovore, či výberovom konaní.

V akej zdravotnej poisťovni sme poistení?
Zamestnávateľ nám bude hradiť povinné zdravotné poistenie a preto je potrebné predložiť dôkaz o poistení, respektíve doklad, v ktorej zdravotnej poisťovni sa momentálne nachádzame. Mal by stačiť zdravotný preukaz.

prezentace

Zdravotná prehliadka
Tento postup býva potrebné podstúpiť, pokiaľ sme prešli výberovým konaním a obe strany sa dohodli na možnej spolupráci. Túto prehliadku si v niektorých prípadoch môžeme vybaviť u nášho obvodného lekára, ale dosť zamestnávateľov a to hlavne závodov má svojho odborného lekára, ku ktorému Vás pošle na posudok. Lekár sa potom v tlačive vyjadrí, či spĺňate zdravotné podmienky k danej práci, poprípade či máte určité obmedzenia, ktoré by sa mali tolerovať.
Pokiaľ možno hľadáte viac infomácií k tejto téme týkajúcej sa nástupu do nového zamestnania, k téme sa viaže i odkaz v podobe. Držím Vám palce.