Hiníkové disky – plusy a mínusy.

Vývoj automobilov vrátane kolies sa každoročne posúva míľovými krokmi. Veda a výskum sa vyvíja a s tým na automobilový trh prichádzajú nové a vylepšené technológie. Ich hlavným cieľom je uľahčiť vodičom jazdu a priniesť čo najväčší komfort. Vývoj môžeme zaznamenať aj v oblasti diskov. Kedysi dominovali oceľové disky, zatiaľ čo dnes už môžeme nájsť širokú škálu rôznych iných produktov. Hitom súčasnosti sú hlavne disky hliníkové. Pozrime sa bližšie na to, v čom spočíva ich kvalita a prečo by ste si ich mali pre svoje auto zadovážiť.

Disky

Hliníkové disky – pozitíva

Hliník ako materiál je samozrejme ľahší a pružnejší v porovnaní so spomínanou oceľou. Aj napriek tomu, že vývoj nastal aj pri oceľových diskoch, hliníkové majú stále o trochu navrch. Vďaka nižšej hmotnosti je komfort jazdy určite vyšší, bezpečnosť sa taktiež zvyšuje, na brzdenie je potrebný kratší čas. Ak narazíte na nerovnosť vozovky, hliníkové disky vás lepšie odpružia. A čo je na hliníkových diskoch najlepšie, je ich životnosť. Nezničia sa a neskorodujú tak ľahko, preto ich nemusíte meniť aj niekoľko rokov. A aj keď ich cena je vyššia, v trvácnosti sa vám to určite vráti. Pri kúpe skúste staviť na overené značky diskov. Nemecká značka ALUTEC s bohatou tradíciou ponúka moderné dizajny vysokej kvality. Vďaka diskom ALUTEC môže tak vaše auto využiť svoj jazdný potenciál na maximum.

Auta

Hliníkové disky – negatíva

Čím ťažšie a väčšie vozidlo, tým väčšia záťaž na kolesá. Hliníkové disky preto nie sú vhodné pre všetky typy automobilov. Môže dôjsť k ich poškodeniu. Ak sa hliníkový disk raz poškodí, väčšinou je náročné ho opraviť. Našťastie je ale hliník recyklovateľný materiál, pri výbere diskov tak môžete myslieť aj na planétu. Vyberajte teda rozumne a nedajte sa odradiť cenou. Pri diskoch alutec Najdisky si môžete následne užívať niekoľko spokojných kilometrov komfortnej jazdy bez problémov.