Kam sa vybrať budúce leto na dovolenku?

Fínsko
Fínsko, suverénny štát v severnej Európe, bol v tomto roku prázdninovým hotspotom. Nepochybne kvôli borovicovým lesom, kopcom, jazerám a národným parkom. Medzi obľúbené aktivity patrí nordické lyžovanie, golf, rybárčenie, jachting, plavby po jazere, turistika a jazda na kajaku. Existuje mnoho ostrovov pozdĺž pobrežia, s prichádzajúcou potravinovou scénou v neďalekom stredovekom prostredí mesta Turku – myslíme na čerstvo ulovený losos a šťavnaté paradajky. Súostrovie sa môže pochváliť ohromujúcimi letnými nočnými večierkami a rozprávkovými drevenými chatami. Helsinki, hlavné mesto Fínska, je obľúbeným miestom pre turistov v letných mesiacoch kvôli prístavu a histórii kamennej doby.

grenada

Grenada
Ostrov Grenada, ktorý sa nachádza v Karibiku, je snom mnohých dovolenkárov, vďaka miestnej kultúre, neuveriteľnej kuchyni, nepokrytým plážam a chráneným dažďovým pralesom. Grenada je známa aj ako „Ostrov korenia“. Jedlo podlieha silnému francúzskemu vplyvu s hlbokými africkými koreňmi. Medzi idylické pláže okolo pobrežia patrí Grand Anse Beach v meste St. George, ktorá je jednou z najkrajších pláží na svete. Vodopády Annandale, ktoré sú len kúsok od hlavného mesta, sú umiestnené v záhrade plnej zelene, skalách a tropických kvetov.

Jordánsko
Jordánsko, arabský štát v západnej Ázii, priťahuje cestujúcich z celého sveta kvôli svojej neuveriteľnej histórii na Blízkom východe. Stratené mesto Petra je archeologickým centrom, ktoré sa datuje 2000 rokov. Jerash je domovom starovekého rímskeho osídlenia a Wadi Rum má tisíce skalných rezbárov. Hilton Dead Sea Resort & Spa sa nachádza na najnižšom mieste na svete, 1345 stôp pod morom. Vyskúšajte miestnu kuchyňu a doprajte si kúpeľné procedúry, ktoré obsahujú čierne bahno bohaté na minerály z mora. Toto je dovolenka, na ktorú nezabudnete po zvyšok vášho života.

jordan

Izrael
Cestovný ruch je veľkou časťou hospodárstva v Izraeli, a to najmä kvôli náboženským koreňom. Mnoho biblických miest priťahuje početné množstvo rekreantov. Podobne aj mierne podnebie a jedinečná geografia. Tel Aviv má skvelý nočný život a kulinárske umenie. Staroveké prístavné mesto Jaffa je ponorené do histórie, v tejto oblasti sú kostoly, mešity a archeologické náleziská. Bývalá rybárska dedina je teraz plná hotelov, reštaurácií, butikov, starožitností a módnych barov s množstvom živej hudby.