Sebeckosť

Sebecký človek nie je veľmi obľúbený. Je to spôsobené asi tým, že sebeckosť neprestiera, ale je naozaj taký, aký sa zdá. Chcel by mať všetko len pre seba alebo keď niečo je jeho, tak to nechce nikomu požičať. Je to jeho majetok a tým to končí. Nemôžete mu ho zobrať. Neberte mu ho, ak nechcete, aby sa nahneval. Samozrejme, občas vám niečo aj dá, no to iba v tom prípade, že on má toho príliš veľa alebo je to navyše. Možno za to naopak očakáva niečo od vás. nápis ži životNejaký výmenný obchod alebo vám to pri najbližšej príležitosti pripomenie. Bude to jeho páka ako s vami hýbať. Bude to používať na vás, aby vás dotlačiť k múru, keď niečo bude od vás chcieť. Má to naozaj prešpekulované. V konečnom dôsledku to nemusí byť ani zlý človek, len bol vychovaný tak, že keď niečo bolo jeho, tak mu to nikto nebral. Jeho osobné veci boli jeho majetkom a nikto sa mu do toho nestaral. Keď potom dospeje a zistí, že občas sa veci dejú aj inak, tak potom je z toho vykoľajený a nájde si svoju vlastnú cestu ako z toho vykorčuľovať. Snáď úspešne pre vás aj preňho. Alebo možno práve vy ste sebecký človek. No to sa teda nemáte čím chváliť. Ale určite sa s tým dá niečo robiť.
Ste sebecký? Máte sklony upadať do stavu sebeckého potešenia? Nedáva vám niečo význam, keď to máte robiť pre druhých a vy z toho nič nemáte? Našli ste sa v týchto otázkach? Potom na tom niečo bude. vysmiata figúrka
Ale ako som už písala, určite sa s tým dá niečo robiť. Potlačte svoju sebeckosť hlboko do seba a nepusťte ju von. Zoberte ju do hrsti. Nepustite ju z tej hrsti ani keby čo bolo. Podeľte sa s ostatnými, ale zasa nie veľmi, aby vás nezneužívali. Nájdite si čas a spravte niečo nezištné. Len tak bez dôvodu, bez toho, aby ste sa chceli na tom obohatiť. Len tak. Oplatí sa to. Dobrovoľnícka činnosť je veľmi obľúbená a populárna, tak ju vyskúšajte. Napríklad psíky v útulkoch budú nadšené, keď sa s nimi pôjdete prejsť.