Tatranský ľadový dóm, to sa oplatí vidieť

Šikovný sochári z 10-tich krajín Sveta budú obrábať a vytvárať sochy na rôzne motívy a témy. Zážitok z tohto úchvatného diela je umocnený prekrásnym nasvietením. Sochy sú vystavované až do ukončenia sezóny, len čím skôr sa rozhodnete že si ich pôjdete pozrieť tým lepšie pre Vás. Aj keď je miesto výstaviska vysoko položené môže sa slniečko postarať o nezadržateľné zmeny. Našťastie časť sôch je umiestnená v kupole, kde je postarane o priaznivé podmienky.
Ako sa dostanete na toto miesto?

žena

Ak máte auto, tak zvolíte smer alebo napíšte do navigácie Starý Smokovec. V tejto obci je niekoľko parkovacích plôch, kde môžete svoje auto nechať. Možno nebude hneď prvé voľné, ale nezúfajte je ich tam dosť. Ďalšia možnosť ako sa dostanete do Starého Smokovca je použiť vlak. Nezabudnite že musíte prestúpiť v stanici Poprad-Tatry na tzv. TEŽ-ku a vystúpiť v stanici už známym názvom obce Starý Smokovec. Samozrejme do obce premáva aj diaľkový autobus.

Zo Starého Smokovca sa dostaneme do strediska Hrebienok dvoma spôsobmi.
A to buď Pozemnou lanovou dráhou, ktorá premáva denne od 8:30 do 16:30 a cesta trvá približne šesť minút. Lanovka premáva hore aj dole a to v pól hodinových intervaloch. Keďže záujem o toto miesto je dosť veľký tak hrozí že počkáte v celkom dlhom rade.

ledové sochy

Druhá možnosť je dostať sa tam peši turistickým chodníkom. Chodník je vedie popri dráhe Pozemnej lanovky a je dlhý okolo 2,4 km. Časovo to vychádza na prechádzku v trvaní 40 minút. Chodník začína v blízkosti dolnej stanice lanovky a je označený zelenou značkou. Popri chodníka vedie asfaltová cesta, ktorá sa v zime premení na sánkarskú dráhu.

A čo je najlepšie, čo hlavne ocenia rodiny z deťmi, vstup na túto akciu je celkom zdarma. Určite vyskúšajte navštíviť toto prekrásne miesto a okrem trochu fyzickej aktivity budete mať aj kultúrny zážitok.