Pozor na pirátstvo

Byť pirátom dostalo nový zmysel ako náhle sa internet rozšíril medzi viaceré domácnosti. S kultúrou, ktorá nástojí na tom, aby sme boli vždy informovaní a videli najnovšie trendy je ťažké žiť, najmä ak na to nemáte. Druhé stanovisko je také, že užívatelia internetu nechcú platiť za niečo, čo môžu mať zadarmo. Ako to teda funguje?

herní konzole

Počítačové hry
Táto kapitola je sama o sebe. Už len z toho dôvodu, že je aktuálna pre nadšencov, ktorých nie je až tak veľa. Zato ušlý zisk spoločností býva vysoký. Môžu najmä za to ceny, ktoré sú neraz až privysoké za počítačové hry, ktoré ani nezodpovedajú kvalite, akú očakávajú ich fanúšikovia. Preto čakajú, kým si danú hru požičajú alebo nelegálne stiahnu z internetu. Na niečo také však netreba mať len guráž, ale aj perfektný počítač a ochranný antivírus. Stránky, ktoré umožňujú takéto zdieľanie sú posiate vírusmi. Nemusíte na nič ani klikať, samotný pobyt na web stránke je nebezpečný. Sťahovanie je už len na vlastnú zodpovednosť. To, či naozaj stiahnete hru, akú chcete, vám nezaručia ani pozitívne komentáre. Naopak, taký trójsky kôň je veľa krát samozrejmosťou, s ktorou treba počítať. Bohužiaľ sa stáva, že samotný počítač to nezvládne a nebudete s ním môcť zrobiť nič iné, len ho dať do opravy.

Dodatky
Mnohý počítačový fanatici, ktorí sa čo to vyznajú do programovania sa neraz snažia zlepšiť samotnú hru a vytvárajú vlastný obsah, ktorý po stiahnutí môžete zaintegrovať do tej svojej. Aj keď sú väčšinou takéto obsahy zadarmo, mnoho ľudí sa baví na tom, že stránky, ktoré to ponúkajú sú samé posiate vírusmi a nástrahami. Preto verte, že sťahovať hocičo sa oplatí len od overených výrobcov, ktorých takto aj podporíte do budúcna v ďalšej tvorbe.

pokémoni

Filmy
Kategória sama o sebe a možno aj najrozšírenejšia hneď po hudbe. Skoro v každej domácnosti by sme našli príklady filmov, ktoré neboli zakúpené. Mnohý však nepovažujú tento problém za vážny. Umenie ako také je podľa viacerých hlasov zadarmo, pretože je to predsa len umenie. Každý si samozrejme môže vytvoriť samostatný názor. Aj napriek tomu návštevnosť kín neklesá a spoločnosti sa začali viac sústrediť na dodanie elektronických médií priamo k nám domov.