Tovar ako nový a nepoškodený zostane jedine v plastových obálkach

Využitie plastu ako materiálu pri výrobe potrieb pre domácnosti je naozaj široké a povedzme si pravdu, v mnohých prípadoch aj nevyhnutné. Jeho nepriepustnosť vody, vlhka, prachu, škodcov či pevnosť oceníme najmä pri skladovaní, balení či v prípade poštových zásielok, keď je nutné dodržať určité podmienky pre uchovanie potravín alebo iných tovarov.

Klasika je ešte stále v kurze

Plastové obálky nie sú na trhu žiadna novinka, na poštách sa objavujú pravidelne, no využívame ich aj v iných oblastiach života, pretože sú častokrát jedinou možnou alternatívou obalového materiálu. V súvislosti s nimi ľuďom najskôr zíde na um ich využite ako obálky pri balení predmetov a tovarov, ak ich chceme niekomu poslať, a je to výborná voľba, aby bol obsah obálky chránený pred všetkými vonkajšími vplyvmi, ktoré by ich mohli poškodiť a znehodnotiť.

Poštové služby zahŕňajú aj predaj plastových obálok https://www.2packsk.sk/obalky-sk/plastove-obalky-sk, ktoré si môžete zakúpiť rovno na každej pobočke hneď predtým ako chcete zásielku poslať. Veľkosťou sú rôzne, od bežnej A4 cez menšie a väčšie formáty, aby do nich vošli aj objemnejšie predmety, napríklad textilné výrobky, knihy, rôzne darčekové predmety, obuv a mnoho iných vecí. Každá z nich je vybavená lepiacim pásikom, ktorý má za úlohu zaistiť, že sa z obálky nič nevysype, ale nič neprenikne ani do vnútra, napríklad prachové častice, voda, drobný hmyz a podobne.

Pošlite darček spoľahlivo zabalený

Nie všetky predmety je možné zabaliť do každého typu obálky, preto sú na trhu v rozličných hrúbkach plastu, 50, 60, 70 a 90 mikrometrov, väčšinou majú čiernu farbu z vnútornej strany, aby bol ich obsah dobre utajený, v vonkajšej strany sú biele. Lepiaci pásik je dostatočne spoľahlivý spôsob uzatváranie a vydrží aj nešetrné premiestňovanie zásielok počas toho, tým sa dostanú do rúk adresáta. Ide však o jednorazový spôsob, ale okrem nich však môžete použiť aj obálku so ZIP- om alebo s posuvným jazdcom.