Vyberáme tlačiareň

Tlačiareň je prístroj, ktorý v dnešnej počítačovej dobe využije naozaj každý. Či už potrebujete občas vytlačiť nejaký dokument doma, alebo hľadáte niečo do svojej firmy zíde sa vám.
Všeobecne sa tieto prístroje delia na dve základné časti.
Atramentové– rozmermi menšie tlačiarne, ktoré vynikajú jednoduchým ovládaním. Ak potrebujete občas vytlačiť dokument, alebo fotografie siahnite po nich. Atramentová tlač je vyhľadávaná práve pre svoju vysokú kvalitu. Za jednu minútu vytlačí v závislosti od modelu 20 až 30 strán.

tiskárna.jpg

Náklady na jej prevádzku sú oproti ostatným tlačiarňam vyššie, nakoľko je potrebné do nich dokupovať kazety s atramentom – kartríže. Vďaka rôznym farbám atramentu môžete dokument či fotku vytlačiť aj farebne. Pokiaľ ale budete tento prístroj používať často, môže sa vďaka častému dokupovaniu náplní jej prevádzka značne predražiť.
Laserové –výhodou tohto druhu tlačiarne je jej rýchlosť. Vytlačí až 60 strán za minútu a svoje uplatnenie nájde v spoločnostiach, školách, kanceláriách a firmách. Je vhodná len na tlač dokumentov. Aj to tohto typu potrebujete občas dokúpiť náplň – toner. Jeden toner vám vystačí na približne 2000 strán, takže náklady na jej prevádzku sú nižšie. Tlač je len čierno-biela, fotky ani farebné dokumenty na nej nevytlačíte. Drahšie modely zvládnu vytlačiť aj farebnú tlač. Ak to ale nepotrebujete zbytočne do nich neinvestujte.
Pri jej výbere berte ohľad na tlačové rozlíšenie, hlavne pri lacnejších modeloch. Drobný text sa môže zle vytlačiť a nemusí sa dať ani prečítať.

tonery do tiskárny.jpg

Multifunkčné tlačiarne
Ak potrebujete vytlačiť dokument, niečo skopírovať, ak vám občas chýba skener, fax, alebo čítačka pamäťových kariet siahnite po multifunkčných tlačiarňach. Všetko čo sa týka tlače, obrázkov, dokumentov,… máte v tomto prípade v jednom. Aj pri týchto prístrojoch si môžete vybrať medzi atramentovou, alebo laserovou tlačiarňou. Pri ich výbere berte do úvahy či budete tlačiť farebne, fotky, obrázky, alebo ju využijete len na tlač čierno-bielych dokumentov.