Ako darček kniha!

Aj dnes považujem knihu za ten najlepší a najtrvácnejší darček. Kde vy máte svoj darček, ktorý ste dostali pred rokom, piatimi, alebo viacerými? Že neviete ? Neviete ani čo ste vlastne dostali ? Ja to viem presne. Moje knihy sú na čestnom mieste v obývačke. Určite Vám nepoviem presný rok a príležitosť, pri ktorej som tú, alebo onú knihu dostala, ale viem že je tu. Roky rokúce sa k nej môžem vracať a teší ma nielen jeden rok.

knihy

Fanúšikovia elektronických prístrojov tvrdia, že papierové knihy sú vecou minulosti, rovnako ako média, Naozaj existuje pocit, že knižnice sa stávajú anachronizmom. Koniec koncov, tisícky zväzkov, ktoré sa predtým museli zhromažďovať celý môj život, sa dnes sťahujú z internetu jedným kliknutím a jednoducho sa všetko to množstvo zmestí do jednej čítačky s veľkosťou notebooku. Ale… neponáhľajte sa vzdať papierových kníh. Predsa len papierová forma je tá najvhodnejšia.

Keď dostanem knihu- vonia mi. Obdivujem obal, materiál stránok, formu písma a samozrejme ilustrácie. Toto všetko predsa vytvára jeden celok. Toto všetko má svoju ničím nezameniteľnú hodnotu.

Nehovorím iba o beletrii, ale aj o odbornej literatúre. Pri jej štúdiu si môže robiť poznámky priamo do textu. Zvýrazniť podstatu. Ak si vyberám odborný text z internetu- vždy si musím robiť dôležité poznámky na papier- takto sa mi to študuje oveľa ľahšie. Aj výskumy ukázali sa, že študenti, ktorí čítajú základný článok na papieri, ho potrebujú čítať menej krát, aby pochopili podstatu otázky. Okrem toho aj o niekoľko týždňov neskôr lepšie reprodukovali hlavné argumenty z tlačenej publikácie.

Nemám obavu o klasickú knihu, keď vidím tie prenádherné detské publikácie. Niet rozumného rodiča, ktorý by knihu deťom nekúpil. A tu sa vytvára prvý silný vzťah ku knihe, prvé puto. Chcem veriť, že toto puto vydrží deťom po celý život- tak ako mne.