Ako farebne kombinovať oblečenie

A čo kombinácie farieb, o ktorých sa nehovorí alebo sa oni aspoň nevie, a vy by ste o nich určite vedieť mali? Poďme sa spolu na niektoré z nich pozrieť! Ak patríte medzi typ človeka, ktorý sa bojí s oblečením experimentovať, alebosi jednoducho myslíte, že nemáte postavu vhodnú na experimentovanie, ste v obliekaní neistý, alebo ste presvedčený že potrebujete poradcu, skúste sa pozrieť na týchto pár jednoduchých typov.

umění

Ostrejšie vzory
Veľa z nás častokrát uvažuje už iba pri samotnom vzore, či ho na seba dať alebo radšej vstať na istotu a zostať sivou myškou. Pravda je, že vzorov sa však vôbec nemusíte báť! Pokiaľ máte chudú postavu všetky vzory sú u vás dovolené – pozor však na veľké vrecovité blúzky, ktoré vašu postavu iba zbytočne zdeformujú. Obliecť si však môžete naozaj všetko a nemusíte sa báť toho že to budete vyzerať zle. V prípade dám s plnšou figúrou však už platí niekoľko pravidiel. Pokiaľ by ste radi svoj outfit oživili vzorovanými kúskami, môžete staviť na vzory akékoľvek farby či intenzity. Pokúste sa však vyhnúť zbytočne veľkým vzorom a odvážnym kombináciám farieb, pretože práve tieto zbytočne postavu rozširujú. Stavte skôr na malé vzory – napríklad kvety kombinácii dvoch až 3 farieb. Všeobecne platí pravidlo čím menší vzor tým lepšie.

dívka

Odvážne kombinácie farieb
A nakoniec sa dostávame k najdiskutovanejšej časti tohto článku. Malo to nájde dostatok odvahy, aby vyskúšala rôzne odvážne kombinácie farieb ktorých nie je biela alebo iná neutrálna farba ako napríklad čierna, sivá, alebo hnedá. Opäť treba však asi dbať na typ postavy. Ak máte chudý typ postavy, nemusíte sa obávať takmer žiadnej kombinácie divokých farieb. Ak však je vaša postava plnšia, mali by ste kombináciu divokých farieb zvážiť a radšej ich kombinovať s nejakou z neutrálnych farieb. Ide totižto o to, že výrazné divoké farby pútajú príliš veľa pozornosti. Ak teda máte plnšiu postavu, chcete pravdepodobne pozornosť od vašich kritických miest a tvarov odpútať. Nebojte sa teda siahať po farbách, avšak majte vždy na pamäti, že nie je dobre vyzerať ako Papagáj a s niektorými vecami to príliš preháňať.