Ako sa zbaviť opice ktorú sme si doniesli z baru

Ranná opica! tak toto je horor nie jedného milovníka večernej zábavy. Niektorí ju zvládame lepšie, iných dokáže odrovnať aj na pár dní. Našťastie existuje niekoľko osvedčených spôsobov, ako sa jej zbaviť rýchlejšie, alebo ju prežiť v menších mukách.

opice

Asi najvýraznejším prejavom prehýreného večera, sú takzvané suchoty, teda neskutočný pocit sucha v ústach a smäd.Alkohol pôsobí na naše obličky, tie nefungujú tak, ako by mali a my sme preto strašne smädní. Jediným spôsobom ako sa zbaviť týchto nepríjemných pocitov je vypiť strašne veľa tekutiny. Nehovorím o dvoch, či troch pohároch, ale o minimálne dvoch až troch litroch. Štyri šálky kávy nemôžete počítať za tekutinu, ktorá vás zbaví dehydratácie, preto tá naopak telo vody zbavuje. Takže ak opicu riešite práve týmto kofeínovým nápojom, musíte vody vypiť ešte viac.

Za bolesti hlavymôže tiež nedostatok tekutín v našom tele. Aj tu vám pomôže hlavne veľa vody.

Ak vám je po pití alkoholu zle na žalúdku, nemusíte mať obavy, pretože nie ste sami.Táto milovaná tekutina totižto v žalúdku vytvára extrémne kyslé prostredie. To spôsobuje, že ráno nemôžeme vidieť žiaden pokrm a neraz toho i dosť vyvrátime. Vyrieši to lyžička sódy bikarbóny, alebo čaj z harmančeka, ktoré dokážu vytvoriť zásadité prostredie v žalúdku.

žena

Motanie hlavy, dokonca slabé závrate, tiež patria k opici.Väčšinou sa nám to deje preto, lebo sme sa zle vyspali. Aj keď v opitosti zaspíme ako bábätká v priebehu pár minút, nemôžeme hovoriť o kvalitnom vyspaní sa. Čo teda robiť? poriadne to dospať!

Na opicu myslite ešte večer

Ak sa rozhodnete takpovediac „rozbiť“, asi len ťažko budete myslieť na ranné nepríjemné stavy. Pokiaľ však chcete, aby bol priebeh vašej opice miernejší a odznela rýchlejšie, pite jeden druh alkoholu. Znamená to, že nekombinujte tvrdé s pivom a vínom. Vyberte si jednu z týchto troch možností a pri nej ostaňte celý večer. ak sa rozhodnete pre pálenku, lepšia je tá biela. Všetok tmavý alkohol je farbený karamelom, ktorý ranné stavy ešte zhoršuje.