Dobré nápady

Na Slovensku je veľa hradov, zámkov, kostolov a množstvo krásnych miest či dedín, ktoré sa môžu popýšiť kultúrnymi pamiatkami, vynovenými budovami a ďalšími závideniahodnými kútmi krásy. Existuje množstvo alternatív a nápadov, ktoré by mesto či dedinu spríjemnili ba aj zviditeľnili.
Pre podporu rozvoja menšieho mesta alebo dediny by bolo prospešné investovať do výstavby zábavno-relaxačného centra pre rodiny s deťmi. Práve toto centrum by pomohlo podporiť rozvoj maličkého mesta. Ľudia z okolitých dedín by nemuseli cestovať ďaleko, ale mali by to blízko. Toto centrum by ponúklo efektívne strávený čas rodín s deťmi. V priestoroch centra by sa mohli nachádzať atrakcie zamerané pre deti. Napríklad:

konstrukce.jpg

1. lezenie a naháňačky na ihrisku,
2. šmýkalky,
3. preliezky,
4. kútik plný farebných guličiek,
5. výtvarná stena,
6. pieskovisko a množstvo ďalších atrakcií.
Nemožno zabudnúť na tím animátorov, ktorí by pripravovali rôzne súťaže a divadelné predstavenia pre tých najmenších. V centre by sa kľudne mohla okrem detských atrakcií nachádzať aj kaviareň. Kaviareň by ponúkala kávu, nealko nápoje, drinky, mliečne kokteily, zákusky.

V centre by sa našli aj aktivity pre rodičov a starších tínedžerov. Oddych pri bowlingu. Tento malý komplex by bol zameraný pre všetkých. Zabavia sa deti, tínedžeri, rodičia aj seniori. Je to dobré prilákať do mesta nových návštevníkov alebo obyvateľov. Okrem iného podporiť rozvoj by pomohol aj vynovený park, v ktorom by si mohli obyvatelia oddýchnuť, bicyklovať sa, korčuľovať sa, hrať futbal, volejbal, bedminton a podobne. Nové vysadené stromčeky, nové lavičky a malá fontána by boli určite skvelou voľbou na prechádzku. V parku by sa mohli organizovať koncerty, výstavy, súťaže, festivaly.

schůzka poradců.jpg

Aspoň raz za mesiac by sa v parku zorganizovala tradičná slovenská kuchyňa s typickými slovenskými pochúťkami. Práve to by prilákalo množstvo nadšencov dobrého jedla. Tieto menšie inovácie by sa šírili prostredníctvom sociálnych sietí. Taktiež reklama v novinách alebo v rozhlase by mohla prilákať návštevníkov či už do centra, alebo na akcie v parku.
Je to len jedna možná alternatíva, len jeden nápad, ktorým sa môžete ale nemusíte inšpirovať. Dnes sa už oveľa viac než v minulosti realizujú rôzne projekty na zvýšenie podpory rozvoja.
Ale je potrebné si pamätať, že akýkoľvek projekt zameraný na výstavbu niečoho nového, by nemal byť realizovaný na úkor životného prostredia či kultúrnych pamiatok, ktoré tvorili, ktoré tvoria a ktoré budú tvoriť PODSTATU všetkého.