„Gin“ v slovenskej fľaši

# Na vlnách ginu”

Produkcia prémiového ginu sa v poslednom období výrazne rozbehla, vypovedá o tom množstvo nových značiek, ktoré sa udomácnili aj v krajinách, kde gin ako nápoj nemá dlhú tradíciu. V Európe sa najväčším dovozcom ginu stalo v roku 2017 Španielsko. Koktejlová kultúra spolu s „ginovou vlnou“ sa stáva čoraz výraznejším trendom v celom Stredoeurópskom regióne.

gin

# Základ čisto slovenský

Unikátne receptúry destilátov spolu s dizajnom stoviek výrobcov každoročne súťažia o najlepšie postavenie svojich produktov na domácom aj medzinárodnom trhu. Zavŕšením storočiami praktizovanej tradičnej herbálnej medicíny a macerovaním plodov a liečivých byliniek v domácom prostredí nášho regiónu sa stala práve spomínaná prémiová značka Gin Gin. Neobsahuje ani kvapku liehu a vyrába sa výhradne z borievky, ktorá má pôvod na Slovensku. K nej sa pridáva ešte pár desiatok plodov a byliniek.

borůvky

# Modrotlač ako inšpirácia
K tomuto nezameniteľnému dizajnu fľaše autorov inšpirovali nádoby na likéry a liečivá, používané našimi predkami už stáročia. Svetové značky niektorých nápojov majú svoje charakteristické farby a tvary fliaš, aj Gin Gin má ambíciu zapísať sa do povedomia zákazníkov azúrovo modrou farbou fľaše atypického tvaru. Bola to slovenská modrotlač, čím sa výrobca inšpiroval pri hľadaní farebného odtieňa. Etiketa je kombináciou dvoch odtieňov modrej farby spolu so striebornou a zlatou farbou. Odtiene modrej sa odvolávajú na modrotlač, tak hojne vyžívanú v minulých storočiach či už v obliekaní alebo zdobení textilu našich predkov, strieborná a zlatá zas predstavujú tradíciu baníctva na Slovensku.

# Viacjazyčná etiketa
Hoci je Gin Gin pôvodom slovenský, text na etikete je viacjazyčný, hlavne kategória nápoja „dry gin“ je uvedená po anglicky. Názov GIN GIN je na etikete umiestnený pod sebou, napísaný starým typom písma, prvé písmeno je v striebornej a druhé v zlatej farbe. Nepochybne dôležitou zložkou ginu sú byliny. Na etikete sú vyobrazené v spodnom rade zlatou farbou, prevažuje borievka, ďalej sa tam nachádza horec, baza, dula obyčajná, materina dúška či lipa. Oku lahodiaci dizajn fľaše má objem 0,7l, 43,2% alkoholu a ešte jeden netradičný prvok: korkový uzáver s kovovým krúžkom. Fľaša nepochybne patrí medzi elegantné dizajnové kúsky, ktoré zapadajú do úrovne sortimentu, ktoré podniky ponúkajú.
Novinka Gin Gin sa hrdí titulom „prvý slovenský prémiový gin“. Jej autormi sú ľudia, ktorí sa môžu pochváliť spoluprácou s zvučnými značkami sveta.