Metličky z nôh vám odstránia za pár minút

Kŕčové žily majú svoje štádiá. Prvé z nich sa nazývajú metličky. Ak ich necháte len tak „rásť“, zanedlho sa na vašich nohách objavia retikulárne žily a následne varixy, ktoré sú už reálne nebezpečné a ani náhodou nejde len o estetický problém. viete, v ktorom štádiu, je liečba kŕčových žíl najúspešnejšia, najrýchlejšia a najmenej náročná? Vtedy, keď ochorenie podchytíte v jeho prvom štádiu.
Hrnčeky s ľudskými nohami behajú hore -dole.jpg

Všetko, čo potrebujete vedieť o metličkách na nohách

Metličky sú mierne popraskané žilky, ktoré nie sú väčšie ako jeden milimeter. Majú slabofialovú farbu, poprípade môžu „ísť“ trošku do zelena. Najčastejšie sa objavia v oblasti pod kolenom alebo na jeho vnútornej strane. Druhým častým miestom sú stehná nad kolenami. Metličky na lýtkach sú omnoho menej bežným javom.

Metličky nijako nebolia. Vo výnimočných prípadoch sa môžu už v tomto štádiu ochorenia objaviť opuchy nôh. Pocit ťažkých nôh alebo nepríjemné pnutie v oblasti stehien a kolien.

Ako riešiť problém s metličkami

Metličky sa väčšinou neodstraňujú. Od lekára dostanete odporúčania, ktorými vám môžu úplne zmiznúť. Hovoríme o klasických spôsoboch liečby, ktoré sa pri kŕčových žilách využívajú bežne. Ide napríklad o:Človek v šľapkách stojí na betónových schodíkoch vedúcich do vody.jpg

  • Chladenie nôh
  • Cviky
  • Špeciálne gély
  • Odpočinok

Na druhej strane by ste však mali vedieť, že odstránenie metličiek na nohách trvá doslova pár minút, je bezbolestné a veľmi bezpečné, pretože žily ešte nie sú poškodené žiadnym závažným spôsobom. Preto nie je na škodu zamyslieť sa nad tým mini zákrokom a svoje kŕčové žily podchytiť už v ich úplných začiatkoch. Navyše, metličky nevyzerajú pekne, takže ide o celkom markantný estetický problém, a to najmä u žien.

Kedy si naplánovať odstránenie metličiek

Zákrok trvá pár minút a po jeho ukončení nenasleduje žiadna náročná rekonvalescencia. Aj napriek tomu je však lepšie, ak si tento zákrok naplánujete na chladnejšie obdobia v roku, teplo totiž liečbu predlžuje.