Prečo by sa tukových zásob mali obávať skôr muži a nie ženy?

Aj napriek tomu, že vo všeobecnosti sa témy ako štíhla línia, spaľovanie tukov, udržiavanie váhy, diéta,… pripisujú skôr k ženským „záľubám“, muži nie sú a nemali by byť v tomto smere výnimkou. Prečo?
Zaujímavosťou je možno fakt, že ženám ide od prírody spaľovanie tukov predsa len o niečo ťažšie, než je tomu v prípade mužov. Zatiaľ čo ženské telo a jeho genetická výbava má tendenciu z prijatej potravy tvoriť tuky na stehnách a v okolí bokov, tak je známe, že u mužov má prijímanie potravy tendenciu tvoriť svalovú hmotu. Pochopiteľne však voľbou nezdravého životného štýlu a pravidelnou konzumáciou nesprávnej stravy môže byť prebytočný tuk viditeľný aj u mužov a zasa naopak žena, ktorá zvolí správny jedálny lístok a životosprávu, môže vyzerať atleticky.

Žena v bazéne, ženské krivky, ženské telo, sexi.jpg

Na druhej strane by sa ale tvorby tukových zásob (tých nadbytočných) mali báť predovšetkým muži.
Ako už bolo povedané, ženské telo má potenciál ukladať tuky v okolí bokov, stehien a sedacieho svalstva, čo z hľadiska tvorby prirodzeného množstva nie je žiadny zásadný problém. Nie je tu viditeľné riziko ohrozenia zdravia a popravde ani vzhľadu či sexepílu. Primerané obalenie týchto partií pôsobí ako symbol ženskosti, plodnosti a zdravia, čo mnohí muži považujú za atraktívne. Vlastne rovnako tak, ako je symbolom mužnosti svalstvo či mohutnejšia stavba vrchnej časti tela.

Tučný muž, veľké brucho.jpg

U mužovsa tuk rýchlejšie zmení na svalstvo, avšak ukladanie nadbytočného tuku sa prejaví tým, že ho je vidieť predovšetkým v brušnej oblasti. V tomto prípade ale nevravíme len o akejsi chybičke krásy, https://www.databazeknih.cz/knihy/linie-krasy-188409 ale o niečom oveľa závažnejšom. Keďže sa tuk tvorí v tejto oblasti je oveľa rizikovejšie, že napadne, respektíve obalí životne dôležité orgány.