Prečo niekto uprednostňuje drahšie hliníkové okná?

Prakticky žiadnu budovu, rodinný dom a ani bytovku si nevieme predstaviť bez okien. Minimálne raz sa v živote stretneme s tým, že ich musíme kúpiť alebo zameniť za novšie, lepšie a efektívnejšie. Lenže u veľa slovenských spotrebiteľov zohráva podstatnú úlohu cena a to, ako by pri výbere okien čo najviac ušetrili, pretože spravidla nejde o lacnú záležitosť. V porovnaní faktorov ako prístupná cena, izolačné vlastnosti a dizajn sa tak akýmsi obľúbeným štandardom stali plastové okná.

  • Za prístupnú cenu prinesú spoľahlivú odolnosť, dobré tepelno-izolačné vlastnosti a ich životnosť sa odhaduje na 30 rokov.

okno, žaluzie

Ale nie každému dokážu priniesť to najlepšie riešenie. Vravíme hlavne o ľuďoch, ktorých prioritou sú veľké, rozmerné okná. Také, ktoré následne prinesú dokonalý výhľad na okolie a budú pôsobiť veľmi luxusne. V takomto prípade by mali určite vsadiť na hliník a síce je hliníkové okná cenník LMmont cenovo náročnejší, táto možnosť poskytuje originálne, nenahraditeľné vlastnosti.

Okno s hliníkovým rámom má podstatne vyššiu životnosť, ktorá sa v tomto prípade odhaduje na 80 až 100 rokov, čiže niekoľkonásobne vyššiu, ako v prípade plastových. Takisto pôsobia luxusnejším dojmom a dokážu priniesť budovám ako aj rodinným domom požadovaný nobles. Viditeľne obohatia takisto interiér bývania, ktorému poskytnú zdravší prísun denného svetla a ako už bolo spomenuté, perfektný výhľad na okolie.

  • To všetko v dôsledku toho, že hliníkový rám spoľahlivo udrží väčšiu sklenenú výplň. Môžeme teda vravieť o zhotovení nadrozmerných okien, ktoré pôsobia veľmi decentným dojmom.

kľučka, kľúč

Z hľadiska otázky výhodnej investície môžeme zvážiť nasledovné faktory. V porovnaní s plastovými oknami vravíme o vyššom cenníku, ale na druhej strane o niekoľkonásobne vyššej životnosti. Za zmienku stojí tiež výborná odolnosť hliníku a fakt, že v podstate vyžaduje len minimálnu, respektíve nenáročnú údržbu.