Game Of Thrones je sklamanie

Najúspešnejší seriál v histórií televízie začal vysielať v roku 2011. Bol to televízny projekt, ktorý bol plný mladých, neznámych hercov, ktorí sa práve vďaka tomuto seriálu preslávili. Kit Harrington, Emily Clarke, či Peter Dinklage by bez „trónov“, nikdy neboli tým, čím sú teraz.
A platí to aj naopak. To sa však už nedá povedať aj o knižnej predlohe. Seriál až do siedmej série vychádzal z knižnej predlohy, ale potom prestal, keďže knihy ďalej proste nie sú napísané.

trůny

To je aj jeden z dôvodov prečo sú posledné diely tak ostro kritizované. Scenár nevychádza z knižnej predlohy, ale je vymyslený scenáristami. Mnohí kritizujú posledné diely zato, že sú nepravdepodobné, že konanie postáv je nereálne a že všetky udalosti sú akoby zlepené dokopy, len aby to „nejako skončilo.“

Mnohé fanúšikovské weby sú plné sťažností ohľadom toho ako skončil „Night King“ a na iracionálne bojové taktiky pri finálnych bitkách. Rozhorčenie s ôsmou sériou vyjadrili aj mnohí herci, ktorí ironicky komentovali poslednú sériu ako „najlepšiu sériu vôbec“ a ako vyslovené „epickú“, pričom sa vôbec nesnažili skryť škodoradostný úsmev.

přívěšek

Do konca série zostal len jeden diel, ktorý prinesie finálne rozuzlenie takmer desaťročnej ságy. Pre mnohých fanúšikov je to sklamanie, že posledná séria ide proti postavám a dejovým linkám, ktoré sa budovali tak dlhú dobu. Zároveň však nechýba isté uspokojenie, predsa sú to len tie isté postavy, ktoré človek mohol sledovať počas dlhých rokov, škoda však, že nekončia tak ako by mali. Kritikou nešetril ani autor kníh George R.R. Martin, ktorý povedal, že „ak všetci predpokladajú, že v príbehu je vrahom komorník, tak by bolo maximálne neuspokojivé ak by sa ukázalo, že vrahom je chyžná, pokiaľ by ku tomu racionálne nič neviedlo“. Nechajme sa však prekvapiť, možno sa to všetko napraví v poslednom diely a posledný diel sa blíži.